Finały Igrzysk Dzieci, Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady 2020

5 i 6 grudnia 2020 r. odbyły się Finały Igrzysk Dzieci, Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. We wszystkich grupach wystartowały po 4 zespoły (48 dzieci i młodzieży). Każdy zespół składał się z 4 zawodników (w tym obowiązkowo jedna dziewczyna). Zawody rozgrywane były systemem 2-kołowym, a tempo gry wynosił 10 minut + 5 sekund za każde posunięcie od początku partii.

Finały zawodów Szkolnego Związku Sportowego (Mistrzostw Województwa Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych) były rozgrywane w niepełnej obsadzie (start 50% uprawnionych drużyn).

Sobotnie zawody Igrzysk Dzieci odbyły się w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach. Rywalizacja przebiegała. Zawody miały bardzo zacięty charakter, a liderzy zmieniali się z rundy na rundę. Drużyna gospodarzy w poprzednich latach wygrywała mistrzostwa, ale czas przekazać pałeczkę 🙂 Najrówniej prezentowała się SP z Nowej Wsi, która po wygraniu eliminacji potwierdziła swoją klasę i zwyciężyła również w finale. Na drugim miejscu znalazła się KSP Blachnickiego Białystok z najmłodszymi zawodnikami całych mistrzostw (średnia wieku to trochę ponad 9 lat!). Po niewykorzystaniu wielu szans na lepsze miejsce, 3 pozycję wywalczyła SP nr 11 w Suwałkach, a 4 miejsce SP nr 45 Białystok.

I szachownica – Sawicki Dorian SP Nowa Wieś
II szachownica – Butkiewicz Jan SP Nowa Wieś
III szachownica – Boguszewski Kacper SP Nowa Wieś
IV szachownica – Kicińska Zofia SP nr 45 Białystok

Szczegółowe wyniki ID: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/tdr_3886/final_standings_teams&6.html

W niedzielę rywalizowała Młodzież Szkolna i Licealiści w SP nr 45 w Białymstoku. W młodszej grupie murowanym faworytem byli Mistrzowie Polski z wrześniowych zawodów w Szklarskiej Porębie – SP nr 11 Suwałki. Słabsza dyspozycja i trzy-miesięczny okres spowodował uśpienie czujności co wykorzystała drużyna SP nr 53 Białystok zasłużenie zwyciężając całe zawody. Kolejne miejsca zajęli: 2. SP nr 11 Suwałki, 3. SSP 3 BTO Białystok i 4. SP 3 Bielsk Podlaski.

I szachownica – Paszkowski Krystian SP 53 Białystok
II szachownica – Pojawa Jakub SP 11 Suwałki
III szachownica – Jurewicz Igor SP 53 Białystok
IV szachownica – Pęksa Zuzanna SP 53 Białystok

Szczegółowe wyniki IMSz:

Grupa Licealiady to walka o czołowe miejsca dwóch „imienników” z Białegostoku i Suwałk, czyli I LO i II LO. Suwałki wywalczyły dwa medale, ale najważniejszy tytuł przypadł II LO w Białymstoku. Pozostałe miejsca: 2. II LO Suwałki, 3. I LO Suwałki, 4. I LO Białystok.

I szachownica – Pytel Maciej II LO Białystok
II szachownica – Sapiński Sebastian II LO Suwałki