Przedszkole

0 a (6-latki) Biedronki – Wiesława Kościuch, Magdalena Kuczyńska
0 b (5-6-latki) – Beata Bienio, Anna Grzymkowska,
0 c (4-5-latki) – Danuta Michniewicz, Anna Turo
0 d (3-4-latki) – Iwona Podbielska, Anna Turo

Język angielski – Anna Grzymkowska
Religia – Katarzyna Krzywicka

Co słychać u Jeżyków?

20 września w grupie „Jeżyki” odbyły się gry i zabawy z okazji Dnia Przedszkolaka.

25 listopada grupy „Jeżyki” i „Pszczółki” odwiedziły „Konsulat Świętego Mikołaja” w Kętrzynie. Dzieci samodzielnie mogły wydmuchać bombkę, którą później same ozdobiły i zabrały do domu.

8 grudnia w Przedszkolu odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez grupę „JEŻYKI”. Można było kupić stroiki świąteczne, choinki, bombki, kartki i oczywiście ciasto domowej roboty. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i rodzicom za pomoc w przygotowaniu.

Co słychać u Biedronek?

30 września w piątek w samo południe odbyły się JESIENNE POTYCZKI KRASNALI. Mini turniej sprawnościowy przedszkolaków miał na celu przypomnienie i utrwalenie wiedzy zdobytej o pisarce i poetce z okazji ROKU MARII KONOPNICKIEJ.

Trzy grupy przedszkolne pod opieką swoich pań spotkały się w nowym pomieszczeniu przeznaczonym do zajęć ruchowych i muzycznych. Po ciepłym powitaniu przedszkolaki zostały wprowadzone w ideę i myśl przewodnią spotkania. Jak w bajce słynnej poetki stały się KRASNALAMI JEŻYKAMI, KRASNALAMI SÓWKAMI I KRASNALAMI PSZCZÓŁKAMI w zaczarowanym borze. Kolorowe czapki wyróżniały kapitanów drużyn i to oni zbierali zdobywane punkty w czterech konkurencjach.

1. PRZEPRAWA PRZEZ LAS – dzieci pokonują krętą ścieżkę z przeszkodami (lina, szarfa, materac, dzwoneczki sygnalizacyjne).

2. ZBIERANIE JAGÓD – dzieci zbierają wyznaczone gatunki darów lasu (koszyki w kolorach, duże kosze, piłeczki w 5 kolorach, dzwoneczki sygnalizacyjne).

3. POLOWANIE – rzuty do celu szyszkami ( kosze , koszyczki , szyszki)

4. SPIŻARNIA – precyzyjne układanie zapasów na półkach (półeczki , drewniane szczypce, owoce pigwowca).

Konkurencje były tyle razy powtórzone, aby wszystkie obecne dzieci mogły wziąć  w nich udział i zdobyć dla swojej drużyny punkty. Magia i czar spotkania, jak na bajkową scenerię przystało, pozwoliły zdobyć po 48 punktów każdej grupie. Tym sposobem przedszkolaki stały się KRASNALAMI JEŻYKAMI z I miejscem, KRASNALAMI SÓWKAMI z I miejscem oraz KRASNALAMI PSZCZÓŁKAMI z I miejscem. Otrzymały pamiątkowe MEDALE, drobny upominek dla grupy oraz DYPLOM.

Spotkanie zakończył wspólny pląs do piosenki ,,My jesteśmy krasnoludki”.

Oddziały przedszkolne i ich wychowawcy w roku szkolnym 2022/2023

Galeria zdjęć i filmów grup przedszkolnych

PszczółkiMotylki
Biedronki Jeżyki
Sówki

*************************************************************************************************

Konkurs

Mając na uwadze ograniczony dostęp do sprzętu sportowego oraz niewystarczające zaplecze, pozwalające atrakcyjnie prowadzić zajęcia ruchowe w przedszkolach… zaproponowałyśmy koleżankom pracującym w oddziałach przedszkolnych podzielenie się pomysłami, jak z użyciem nietypowych, prostych i bezpiecznych przedmiotów ćwiczyć z maluchami.

Miał temu służyć pomysł zdalnego konkursu sportowego „Przedszkolak – mały sportowiec i odkrywca nietypowych przyborów”.

Otrzymałyśmy tylko 3 nagrania zajęć, w tym dwa z naszych oddziałów przedszkolnych.

Uhonorowałyśmy nagranie ćwiczeń 3 i 4 latków „Pszczółki” z oddziału przy Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach. Filmik podbił serca treścią przekazu, pomysłami i wspaniałą prezentacją przedszkolaków. Ćwiczenia przygotowała p. Aneta Dubicka. Zapraszamy do obejrzenia filmu laureata – konkursu 🙂
Propagujemy taką formę wymiany pomysłów i liczymy na spotkanie w warunkach „na żywo” w zdecydowanie liczniejszym gronie. Serdecznie pozdrawiamy i do zobaczenia za… rok?

Koordynatorki konkursu
Wiesława Kościuch i Danuta Michniewicz

22 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pt. „Dzień Ziemi”. Każda z grup wykonała wraz z nauczycielem pracę plastyczną. Konkurs miał na celu rozwijanie wrażliwości ekologicznej u dzieci, rozwijanie kreatywności oraz podkreślenie roli współpracy i działania w grupie.

I miejsce w konkursie zajęła grupa Motylki, II miejsce zajęły Biedronki, zaś miejsce III grupy: Pszczółki oraz Jeżyki.

Procedury korzystania z kart rejestracji czasu pobytu dziecka w przedszkolu

W naszym przedszkolu realizowany jest program przedszkolnej edukacji antytytoniowej „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS” (dzieci 5 i 6 letnie)