Konkursy

Szanowni Państwo
Zachęcamy uczniów z Państwa placówek do udziału w konkursie „Dobry Obywatel”.
Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy przedstawiającej kreatywną interpretację hasła „Dobry Obywatel”. Technika wykonania jest dowolna. Termin nadsyłania prac mija 30 maja.
Przedsięwzięcie organizuje Centrum Analiz i Rozwoju Edukacji Obywatelskiej, działające w ramach Instytutu Badań Edukacyjnych, we współpracy z Centrum GovTech.
Szczegóły znajdą Państwo na stronie https://liblink.pl/nGwN86QHPe
Z poważaniem
Biuro Ministra
Ministerstwo Edukacji i Nauki

„Twoje Bezpieczne wakacje” – konkurs literacki

https://www.gov.pl/web/gitd/konkurs-na-bajke-opowiadanie-2022.

Konkurs fotograficzny „Zgadnij, kim jestem” organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach – zgłoszenia do 28 lutego 2022 r.
Regulamin

Zapraszamy do wzięcia udziału w X edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”. Podobnie jak w latach ubiegłych, podtytuł konkursu brzmi: W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.
           Konkurs skierowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Przeprowadzonych dziewięć poprzednich edycji udowodniło, że to przedsięwzięcie jest dobrze oceniane i potrzebne. Dotychczas w Konkursie wzięło udział 480 uczniów.
           Zachęcamy uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w tym Konkursie. Prace konkursowe można składać do 15 marca 2022 roku.  
 Więcej informacji na stronie :
https://liblink.pl/4vNmqrZ4bk

„Myślimy globalnie, działamy lokalnie” – konkurs ekologiczny organizowany przez Fundację Teraz Wschód w ramach Festiwalu Ekologicznego EKO WIZJA. Zgłoszenia do 15 października. Szczegóły są -> TUTAJ

XVI Olimpiada Informatyczna Juniorów rozpoczęta – można się już zapoznać z tegorocznymi przykładowymi testami. 

Bliższe informacje, jak wziąć udział, jak się przygotować oij.edu.pl 

Nagrody w naszej Olimpiadzie to: 

  • Medale i dyplomy 
  • Obóz naukowo-treningowy 
  • Wolny wstęp do każdej szkoły ponadpodstawowej 
  • Celująca ocena roczna 
  • Europejska OIJ 

W zawodach można startować wykorzystując języki programowania: Python i C++ 

Terminarz zawodów I stopnia: 

   tura testowa  1. podejście: 6 października 2021 (środa) o godz. 10:00
2. podejście: 13 listopada 2021 (sobota) o godz. 18:00
wynikiem za turę testową jest maksimum z obu podejść 
tura otwarta początek: 26 października 2021 (wtorek) 00:00:00
koniec: 6 grudnia 2021 (poniedziałek) 23:59:59 
tura ukryta początek: 23 listopada 2021 (wtorek) 00:00:00
koniec: 3 stycznia 2022 (poniedziałek) 23:59:59 

Na stronie oij.edu.pl jest wiele materiałów edukacyjnych, możesz też korzystać z naszego kółka olimpijskiego na stronie: oki.org.pl a wiele możesz też się nauczyć biorąc udział w konkursie InstaLogik.pl i w magazynie programistajr.pl 

Organizatorem OIJ jest Fundacja Rozwoju Informatyki na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki, które też finansuje organizację OIJ. 

Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Wróbelka Literackiego skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Organizatorem konkursu jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie Filia w Olecku.

Międzyszkolny konkurs wiedzy o Suwalskim Parku Krajobrazowym „Poznaj swoją małą ojczyznę” VI edycja na 45-lecie utworzenia Parku.
Zgłoszenia uczniów kl. 6 – 8 należy wysłać do 10 września.