Miejskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej Miasta Suwałki 2020 r.

W sobotę 7 listopada 2020 r. odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci (klasy I-III i IV-VI) i Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII) Miasta Suwałki na rok 2020 r. Początkowo impreza planowana była stacjonarnie w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach we współpracy z UMKSz Jaćwież Suwałki na drugą połowę października, ale ostatecznie z powodu pandemii została przesunięta na listopad i została rozegrana w formie on-line na platformie Lichess. Zawody sędziował IA Paweł Jaroch oraz I Anna Kosakowska-Jaroch. Impreza została dofinansowana przez Miasto Suwałki, dzięki czemu najlepsze szkoły i uczestnicy dostaną nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy. Początkowo Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej miały odbywać się w ramach Miejskiej Rywalizacji Sportowej, która jednak została zawieszona, a właściwe punktowane zawody odbędą się najwcześniej na wiosnę.

W turniejach rozegrano 431 partii, z czego białe wygrały 41%, czarne 49%, a remisem zakończyły się tylko 4% rozgrywanych partii (nie grane gry – 6%). Zawody odbyły się na dystansie 7 rund (3+2) w trzech w/w grupach, w których łącznie wzięło udział 131 osób (grupy: I-III – 36 os. 9.00-10.30, IV-VI – 45 os. 11.00-12.30, VII-VIII – 50 os. 13.00-14.30), w tym suwalszczanie i zaproszeni goście z całej Polski: SP nr 11 Suwałki, SP nr 10 Suwałki, SP nr 7 Suwałki, SP nr 2 Suwałki, P. nr 7 Suwałki, SP Jeleniewo, SP Nowa Wieś, SSP nr 1 Białystok, SP 15 w Białymstoku, KSP w Białymstoku, SP nr 44 Białystok, SP nr 53 Białystok, SP nr 24 Białystok, SMS Jagiellonia Białystok, I LO Ełk, SP 54 Kraków, SP nr 1 Lubartów, SP nr 18 Gdynia, SP nr 2 Gubin, SP nr 24 Toruń, SP nr 3 Ełk, SP nr 3 Lubartów, SP nr 48 Kraków, SP Rogoźnica, SP w Górsku, SP w Kąkolewnicy, SP w Niemcach, SP w Rogoźnicy, SP nr 2 Puławy, ZS w Czemiernikach, ZS w Gręzówce, ZS w Zbicznie, ZSS w Dychowie, oraz z Barcina, Torunia, Białegostoku, Ełku, Gubina, Suwałk i Warszawy.

Początkowo planowana była odrębna klasyfikacja suwalskich szkół, ale ze względu na rozegranie zawodów on-line, wyniki przedstawiamy w następujących klasyfikacjach (ze względów organizacyjnych, osoby które nie podały w zgłoszeniu swojej szkoły, nie będą liczone do punktacji drużynowej):

–> Wyniki drużynowe szkół i indywidualne