Szkolny konkurs recytatorski

12 maja w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas V i VI. Osoby, które zgłosiły się do konkursu, miały możliwość wyboru ulubionych autorów oraz tematyki recytowanych wierszy.

Galeria zdjęć

Uczniowie zaprezentowali bardzo ambitny  repertuar. Recytowane były wiersze: A. Mickiewicza, J. Słowackiego, M. Konopnickiej, L. J. Kerna.

Trzynastu uczestników konkursu wykazało się bardzo dobrą znajomością recytowanych utworów i zaprezentowało wysoki poziom. Komisja przy ocenie wystąpień poszczególnych uczniów brała pod uwagę: pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację wiersza, dykcję oraz wyraz artystyczny (strój, rekwizyt, gest).

Biorąc pod uwagę wysoki poziom przygotowania uczniów do konkursu, jury po burzliwych obradach postanowiło przyznać ex aequo po dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca.

Oto werdykt komisji konkursowej:

I miejsce:

1. Agata Sak, kl. V D

2. Piotr Bogdan, kl.  V D

II miejsce:

1. Dawid Romansewicz, kl. V C

2. Mateusz  Wasilewski, kl. V C

III miejsce:

1. Joanna Warakomska, kl. V C

2. Aleksander Sawicki, kl. V C

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Wszystkim uczniom, biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy i gratulujemy udanych wystąpień.