Kartka z zielnika

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza klasy I-III szkół podstawowych na zajęcia pn. Kartka z zielnika.
Nieustanny rozwój cywilizacji wiąże się z intensywną eksploatacją świata przyrody. Znikają łąki, aleje drzew, tereny zielone, lasy. Tymczasem piękno potrzebnych nam roślin zaczyna się od pojedynczego liścia. Warto znać różne gatunki drzew, kwiatów i traw, aby móc korzystać z ich właściwości oraz lepiej rozumieć swoje miejsce w naturze.
Samodzielne wykonanie zielnika lub albumu florystycznego może być świetną zabawą i jednocześnie okazją do poznawania przyrody. Okazją do inspiracji będą biblioteczne zasoby książkowe.
Wstępem do zajęć będzie książka Štěpána Zavřela Ostatnie drzewo.
Zajęcia odbywać się będą w siedzibie biblioteki przy ul. E. Plater 33A. Zaplanowane są od 20 września do połowy października 2022 r. Rezerwacji miejsc można dokonać w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży bądź dzwoniąc pod nr tel. 87/ 565 62 46.
Udział jest bezpłatny.