Nasi trzeci w szachowych Igrzyskach Dzieci (klasy I-III) w ramach MRS

W sobotę 9 kwietnia 2022 r. odbyły się Igrzyska Dzieci Szkół Podstawowych klas I-III Miasta Suwałki w Szachach w ramach MRS (miejskiej rywalizacji sportowej).

Gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach. Turniej rozgrywany był indywidualnym systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund z czasem 3 minuty + 2 sekundy za każde posunięcie (w ramach 7 kolejki Suwalskiej Ligi Szkolnej). Do klasyfikacji szkół liczonych było max. 4 dzieci (w tym min. 1 dziewczynka) z klas I-III.

Puchary dla najlepszych 3 szkół i 12 medali dla reprezentujących je dzieci ufundował Osir Suwalki – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Do rywalizacji przystąpiło sześć suwalskich szkół podstawowych.

Od samego początku ton rywalizacji nadawała SP nr 10, która wystawiła najwięcej, bo aż 17 uczestników (40% grających). Ostatecznie uczniowie Pana Romana Wieczorka w składzie: Małgorzata Czarniewska, Piotr Żyżyk, Nadia Barszczewska, Dawid Azarewicz, wygrali zdecydowanie zawody nie pozostawiając złudzeń, kto w tym sezonie jest najlepszy. Za plecami „10-tki” trwała zacięta walka o miejsca medalowe.

Ostatecznie drugie miejsce wywalczyły dzieci z SP nr 7 w składzie: Kasia Czarniecka, Dawid Sześciło, Jakub Jędzul, Julia Malinowska, a trzecie gospodarze, SP nr 11 w składzie Staś Zubrzycki, Gabrysia Szkiruć, Jan Kolesiński, Damian Paciorkowski. Zawody sędziował sędzia główny International Arbiter Paweł Jaroch oraz Konrad Kutyło.