Pasowanie na czytelnika

My uczniowie pierwszej klasy,
Tobie książko przyrzekamy,
że szanować cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.

6 grudnia b.r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Specjalnie na tę okazję członkinie koła biblioteczno-teatralnego z klasy V B przygotowały inscenizację o książce i bibliotece pt. „Zaczarowany świat książki”.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści otrzymali  zakładki do książek oraz Wyprawkę Czytelniczą ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek”, a w niej antologię tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych „Pierwsze abecadło”, broszurę dla rodziców oraz „Kreatywny alfabet” – plakat z literami do wycinania, wspomagający naukę alfabetu i czytania.

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w -> Galerii

Krystyna Babin
Anna Iwaszko