Spartakiada integracyjna

26 listopada 2019 r. po raz szesnasty odbyła się w naszej szkole Suwalska Spartakiada Integracyjna. Od lat jej organizacją zajmują się wicedyrektor Barbara Olszewska oraz pedagodzy wspomagający z klas integracyjnych.

W Spartakiadzie wzięło udział 63 uczniów niepełnosprawnych z zaprzyjaźnionych szkół z regionu:

1. Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Suwałkach,
  2. Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka” w Suwałkach
  3. Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach,
  4. Szkoły Podstawowej nr 3 Zespołu Szkół Samorządowych im. Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie,
  5. Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach.

Każdą ze szkół reprezentowało 12 bardzo dzielnych zawodników, a towarzyszyli im asystenci z Jedenastki. Spartakiada przebiegała pod hasłem „Pomóż mi, a pokażę ci , co potrafię”.
To doroczne wydarzenie jest bardzo ważne nie tyko dla dzieci niepełnosprawnych, które w rywalizacji sportowej dają z siebie wszystko, ale i dla zdrowych uczniów – asystentów oraz nas – widzów 🙂

Poszczególne konkurencje są punktowane, więc zawsze wyłaniani są zwycięzcy turnieju, jednak na koniec wszystkie dzieci otrzymują jednakowe upominki od sponsorów, medale oraz dyplomy uznania, a każda ze szkół otrzymuje puchar za udział w spartakiadzie.

W tym roku dodatkową atrakcją były występy zespołów tanecznych, więc wrażeń naszym gościom nie brakowało.