Złoto szkolnych szachistów

W niedzielę 13 września 2020 r. Mistrzowie Województwa Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej z 2019 r., czyli dwie drużyny Szkoły Podstawowej nr 11, pojechały wraz z opiekunem na Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkolnego Związku Sportowego do Szklarskiej Poręby.

Harmonogram szachistów był ostatnio dość napięty, gdyż od piątku 11 września dzieci grały Mistrzostwa Województwa Juniorów w Wasilkowie, a już w niedzielę trzeba było jechać w góry. Bezpiecznie dojechawszy na miejsce, nasi uczniowie przystąpili następnego dnia do walki o czołowe lokaty.

Apetyty były dość duże po brawurowym przejściu eliminacji strefy północnej i wojewódzkich mistrzostw. O ile „starsza” drużyna była w szerokim gronie faworytów, to bardziej spodziewaliśmy się medalu „młodszej” ekipy. Niestety, nasi młodzi zawodnicy nie wytrzymali presji i ostatecznie zajęli miejsce poza pierwszą 10-tką. Natomiast starszaki z meczu na mecz się rozkręcały, zwłaszcza po pokonaniu odwiecznych rywali zza miedzy (SSP Białystok). Medal był blisko, a po świetnej grze wszystkich zawodników zostaliśmy Drużynowym Mistrzem Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej! Jest to niewątpliwie największy sukces naszej szkoły, gdyż nigdy wcześniej w tych zawodach nie zdobyliśmy złota! Dodatkowo Mateusz Milewski, Jakub Pojawa oraz Gabriela Wiszniewska na swoich szachownicach zajęli 2 miejsca! Błażej Pieczulis miał najcięższy dystans na I szachownicy, ale ostatecznie „utrzymał” deskę i zdobył cenne punkty dla drużyny. Opiekunem drużyny był Paweł Jaroch, a trójka dzieci uczęszcza do klasy szachowej 8A w SP nr 11 pod wychowawstwem Anny Kosakowskiej-Jaroch.

Zawody w Królowej Karkonoszy w Szklarskiej Porębie trwały od 14 do 16 września 2020 r. Zawody trwały na dystansie 11 rund z czasem 10 minut plus 5 sekund na posunięcie od początku partii.

Składy naszych drużyn:

Igrzyska Dzieci:

1. Hubert Pieczulis
2. Kinga Gładyszewska
3. Szymon Wawrukiewicz
4. Paulina Rojek

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

1. Błażej Pieczulis
2. Mateusz Milewski
3. Jakub Pojawa
4. Gabriela Wiszniewska